BEATA KOMARNICKA-NOWAK
wspólnik
Radca prawny z ponad dwudziestoletnim stażem.
Reprezentuje w procesach sądowych obligatariuszy poszkodowanych w aferze GetBack. Wraz ze wspólnikiem dr Mariuszem Korpalskim złożyła dwa pozwy zbiorowe przeciwko dwóm największym bankom w Polsce, w sprawie dowolności banków w ustalaniu kursu indeksacji rat kredytu.
Specjalizuje się również w prawie energetycznym i budowlanym. Pomaga firmom inwestującym w farmy wiatrowe i reprezentuje je w postępowaniach przed sądami administracyjnymi. Nadzorowała m.in. projekt budowy galerii handlowej Askana w Gorzowie Wielkopolskim. Była organizatorem licznych szkoleń z zakresu funduszy unijnych, m.in. we Włoskiej Izbie Gospodarczej w Mediolanie. Współorganizowała szkolenia dla inwestorów Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., jak również członków Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej i Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa.
W latach dziewięćdziesiątych pracowała między innymi w Telewizji Polskiej S.A. oraz Radiu Merkury Poznań. Od wielu lat publikuje na łamach Rzeczpospolitej, Dziennika – Gazety Prawnej oraz Gazety Bankowej artykuły dotyczące problemów prawnych, w szczególności opcji i kredytów walutowych. W roku 2020 wydała książkę wraz z Mariuszem Korpalskim – Opcje, franki i banki – Spotkamy się w sądzie, stanowiącą zapis zmagań z problemami stosowania prawa w zakresie umów odsyłających do przyszłych kursów walutowych.
Ukończyła Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. W roku 1999 uzyskała tytuł radcy prawnego. Ukończyła Seminaria Doktorskie na Wydziale Prawa Uniwersytetu Humanistycznospołecznego w Warszawie.
Należy do Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu. Zna język francuski, angielski i rosyjski.
dr MARIUSZ KORPALSKI
wspólnik
Doktor nauk prawnych; radca prawny; wspólnik w Komarnicka Korpalski Kancelaria Prawna.
Od kilkunastu lat zajmuje się problemami klientów banków wywoływanymi przez terminowe umowy walutowe, w tym umowy kredytowe. Problemowi pozycji prawnej przedsiębiorcy jako klienta banku jest poświęcona jego książka Bankowe umowy przedsiębiorców, wydana jeszcze w 2010 r. Wielokrotnie miał okazję reprezentować klientów przed Sądem Najwyższym. Jest autorem wielu publikacji m.in. w „Rzeczpospolitej”, których wybór ukazał się w 2020 r. w książce jego współautorstwa pt. Opcje, franki i banki. Spotkamy się w sądzie. W 2019 r. obronił pracę doktorską pt. Wpływ zmiany kursu walutowego na wysokość świadczenia wynikającego z umowy bankowej na Wydziale Prawa i Administracji UMK w Toruniu. W 2020 r. nakładem wydawnictwa Wolters Kluwer Polska ukazała się jego książka pt. Bankowe terminowe umowy walutowe, zawierającą rozszerzoną wersję rozprawy doktorskiej. Jest współautorem Przewodnika Frankowicza wydanego przed Wolters Kluwer Polska w 2020 r., którego 2 wydanie ukazało się w 2022 r.
Należy do Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu. Zna język niemiecki i angielski.
SONIA KWIATKOWSKA
radca prawny
Specjalizuje się w prawie cywilnym i bankowym. Posiada kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu postępowań sądowych w sprawach kredytów powiązanych z walutą obcą.
Absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu prawa podatkowego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.
Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu od 2017 roku.
PATRYCJA PIOTROWSKA-STRANZ
radca prawny
Zajmuje się reprezentowaniem klientów w sprawach sądowych dotyczących roszczeń przeciwko bankom, a także w precedensowych postępowaniach związanych ze sprzedażą obligacji GetBack.
Posiada wieloletnie doświadczenie m.in. w kompleksowej obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych, a także w prowadzeniu skomplikowanych sporów sądowych i pozasądowych, w tym w międzynarodowym postępowaniu arbitrażowym.
Absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu od 2016 roku.
ALICJA KONONOWICZ
radca prawny
Specjalizuje się w prowadzeniu spraw z zakresu prawa cywilnego. Posiada wieloletnie doświadczenie w reprezentowaniu konsumentów w sporach z bankami, w szczególności w sprawach kredytów waloryzowanych walutą obcą. Do jej zainteresowań naukowych należą zagadnienia związane z klauzulami niedozwolonymi i ochrona praw konsumentów.
Wpisana na listę radców prawnych przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu.
Absolwentka prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. W czasie studiów doświadczenie zawodowe zdobywała realizując praktyki w sądach, prokuraturze, kancelariach adwokacko-radcowskich, Uniwersyteckiej Poradni Prawnej, a także w 2019 r. uczestniczyła w programie letnich praktyk organizowanych przez Rzecznika Praw Obywatelskich w Warszawie.
Obecnie odbywa seminaria doktorskie w Instytucie Prawa na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.
NICOLE FELIKSIAK
radca prawny
Zajmuje się zagadnieniami prawa procesowego, które dotyczą sporów bankowych.
Posiada doświadczenie zawodowe z zakresu postępowania cywilnego, rodzinnego, karnego oraz gospodarczego. W obszarze jej zainteresowań, oprócz postępowania cywilnego znajdują się również: prawo bankowe, prawo spółek handlowych i prawo gospodarcze.
Absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.
MANUELA HUSSEIN
adwokat
Adwokat z wieloletnim doświadczeniem w doradztwie korporacyjnym. W swojej praktyce prawniczej koncentruje się na doradztwie w zakresie szeroko pojętego prawa handlowego, prawa spółek, w szczególności, w sprawach związanych z ładem korporacyjnym.
Posiada bogate doświadczenie w kompleksowej obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych, w tym spółek z sektora bankowego oraz podmiotów zagranicznych.
Absolwentka prawa na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL w Lublinie. W trakcie studiów uczestniczyła w programie MOST realizowanym z Uniwersytetem Warszawskim.
Zna język angielski i niemiecki.
Członek Izby Adwokackiej w Warszawie od 2013 r.
PATRYCJA KULASIŃSKA
radca prawny
Specjalistka ds.procesu. Absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Aplikację radcowską odbyła przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu.
Doświadczenie zawodowe zdobywała w poznańskich kancelariach poszerzając wiedzę z różnych dziedzin prawa.
Posiada bogate doświadczenie zawodowe z zakresu postępowania cywilnego, rodzinnego, karnego oraz gospodarczego.
Zajmuje się zagadnieniami prawa procesowego.
MICHAŁ JABŁOŃSKI
adwokat
Zajmuje się prawem cywilnym, w szczególności prawem zobowiązań, a także prawem gospodarczym, bankowym, administracyjnym i sportowym.
WIKTORIA NOWAK
młodszy prawnik
Absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama
Mickiewicza w Poznaniu.
Od 2018 r. pracuje w Kancelarii Komarnicka Korpalski zdobywając doświadczenie
zawodowe jako asystent radcy prawnego, szczególnie w dziedzinach prawa cywilnego,
bankowego, ochrony praw konsumenta oraz postępowania cywilnego i egzekucyjnego.
Jest współautorką Komentarza do Dyrektywy Rady 93/13/EWG pt.” Nieuczciwe warunki w
umowach konsumenckich” oraz publikacji w Kwartalniku Prawa Międzynarodowego.
Zna język angielski, francuski oraz włoski.
Pracuje nad doktoratem z dziedziny prawa międzynarodowego.
JULIUSZ GOLON
młodszy prawnik
Zajmuje się prawem procesowym, w szczególności postępowaniem cywilnym i egzekucyjnym.
W 2023 roku ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Podczas studiów zdobywał doświadczenie w poznańskich kancelariach prawnych zajmujących się prawem handlowym, gospodarczym i szeroko rozumianym procesem.
KATARZYNA HAJDUK
dyrektor ds. finansowych
NATALIA MUSIAŁEK
asystentka
MAŁGORZATA SPYCHAŁA
asystentka
AGATA FLACZYŃSKA
asystentka
MARTA MICHALAK
asystentka